Amerykanie zagrają we wtorek w klubie Progresja. Wykonają m.in. numery z ostatniego albumu "Fight On!" nagranego po 27 latach przerwy. Na pewno nie zabraknie też ich największego przeboju "Nicole", który nagrali w czasach swojej świetności na przełomie lat 70. i 80.

Reklama

Kolejnymi gwiazdami Summer Rock & Blues Days będą Warren Haynes Band (4 sierpnia) oraz Beth Hart (9 sierpnia). Haynes to jeden z najlepszych gitarzystów na świecie. Współpracował m.in. z Vernonen Reidem, Johnem Scofieldem, Everlastem oraz grupami Dave Matthews Band i The Black Crowes, na co dzień gra w The Allman Brothers Band, znalazł się też na 23. miejscu na liście gitarzystów wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Znakomita wokalistka Beth Hart może się z kolei pochwalić kolaboracją ze Slashem z Guns N’ Roses, Joe Bonamassą i Lesem Paulem. Z powodzeniem wcieliła się też w rolę Janis Joplin w nowojorskim musicalu „Love, Janis”.

Wystartowała nowa warszawska impreza jazzowa FRE3JAZZDAYS Festiwal. W dawnej wytwórni wódek "Koneser" na darmowych koncertach w piątek wystąpią łączący free yass z elektroniką Spejs, Wojtek Mazolewski Quintet oraz najnowszy zespół Tymańskiego opierający się na muzycznych koncepcjach Theoloniusa Monka Tymon Tymański & Jazz Out. W sobotę zagrają kontrabasowo-perkusyjne Oleś Duo oraz specjalny projekt festiwalu Tomasz Stańko & Marcin Masecki.