Akron/Family to jeden z czołowych przedstawicieli sceny zwanej freak folkiem lub nowym rockiem psychodelicznym. Formacja ma na koncie pięć albumów, z których ostatni to "Akron/Family II (The Cosmic Birth and Journey of Shinju TNT)" z 2011 roku.

Reklama

Megafaun są dobrymi kumplami Akron/Family i Justina Vernona, z którym współtworzyli zespół DeYarmond Edison, zanim każdy poszedł swoją drogą – Justin ku sławie, jako Bon Iver, a Brad Cook, Phil Cook i Joe Westerlund, od tamtej pory jako Megafaun, w nieznane, na spotkanie z posthippisowską muzyką spoza trendów i czasu. W ich muzyce znajduje się i tradycja country, i rockowy pazur, i nawet dziwactwa na miarę Zappy czy Beefhearta, a wszystko to podane z luzem, na jaki stać tylko rezydentów Karoliny Północnej.

Kiedy ponad dekadę temu Afro Kolektyw debiutował "Płytą pilśniową" mówiło się o nich, jako o wielkiej nadziei rodzimego hip-hopu i zestawiało z The Roots. Dzisiaj, po wydaniu "Piosenek po polsku", autorzy entuzjastycznych recenzji dopatrują się w Afro Kolektywie raczej jedynych godnych kontynuatorów najlepszych poprockowych tradycji polskich lat 70. i 80.

Wcześniej udział w OFF Festivalu potwierdzili m.in. Iggy And The Stooges, Suicide, Death In Vegas, Kurt Vile, Battles, Atari Teenage Riot, Charles Bradley, Thurston Moore, Converge, The House of Love, Henry Rollins, Kim Gordon czy Christian Fennesz.