The Killers są wielokrotnymi zdobywcami nagród NME, BRIT i wielu innych, jak chociażby UK Festival Award za najlepsze popisy na żywo. Amerykańska grupa została założona przez wokalistę Brandona Flowersa w 2002 roku. Debiutancki longplay "Hot Fuss" sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy. Kolejny – "Sam's Town" – już w pierwszym tygodniu rozszedł się w nakładzie 700 tysięcy sztuk. Ostatnia płyta, "Day & Age", miała premierę w listopadzie 2009 roku. Muzycy z Las Vegas przyjadą do Polski z nowym materiałem, nad którym prace właśnie kończą.

Reklama

Placebo tworzą obecnie Brian Molko, Stefan Olsdal i Steve Forrest, który zastąpił wieloletniego perkusistę zespołu Steve'a Hewitta. Kapela znana z przebojów "Pure Morning", "Every You Every Me", "Without You I'm Nothing" czy "The Bitter End" nagrywa obecnie siódmy album. Materiał z nadchodzącego krążka trio zaprezentuje w Krakowie.

The Roots to jeden z najciekawszych składów hiphopowych. Zespół przed 20 laty założyli raper Tariq "Black Thought" Trotter oraz perkusista Ahmir "cuestlove" Thompson. Debiutancki krążek The Roots, "Organix", ujrzał światło dzienne dopiero po 6 latach. Z każdą kolejną płytą popularność grupy wzrastała, podobnie jak uznanie krytyków oraz kolegów i koleżanek z branży. Dowodem była współpraca z takimi wykonawcami, jak Common, D'Angelo, Erykah Badu, Q-Tip, Eve, Nelly Furtado czy Jill Scott. Wydany w lutym 1999 roku longplay "Things Fall Apart" rozszedł się w liczbie miliona egzemplarzy. Kolejny sukces przeszedł z wydawnictwem "Phrenology" z listopada 2002 roku. Obecnie kapela na stałe współpracuje przy popularnym programie telewizyjnym Jimmiego Fallona, co jest powodem niezwykle skromnej – jeśli chodzi o liczbę występów – trasy koncertowej. Na żywo kolektyw z Filadelfii promować będzie wydany pod koniec ubiegłego roku longplay "Undun".

Organizatorzy ujawnili ponadto, że 10 sierpnia w różnych klubach Krakowa odbywać będą się rozmaite nie tylko muzyczne imprezy towarzyszące festiwalowi. Ceny: karnet - 200 zł, karnet z polem namiotowym - 225 zł, bilet jednodniowy - 125 zł Przypomnijmy, że gwiazdami ubiegłorocznej edycji Coke Live Music Festival byli Kanye West, Kid Cudi, You Me At Six, White Lies, The Kooks, Editors oraz Interpol.