Iron Maiden zaprezentuje fanom przedstawienie "Maiden England", będące odświeżoną wersją koncertów trasy "Seventh Son Tour" z 1988 r. Nowej odsłonie słynnego tournee towarzyszyły będą specjalnie zaprojektowane efekty świetlne i pirotechniczne, rozbudowana scenografia oraz różne wcielenia Eddiego, czyli maskotki zespołu. Dodatkową atrakcją będą utwory, których Iron Maiden nie grali od długiego czasu na koncertach. Zespół obiecuje takie piosenki, jak: "The Prisoner" czy "Afraid To Shoot Strangers". Nie zabraknie też uwielbianych przez fanów szlagierów "The Number Of The Beast", "Wasted Years" oraz "Run To The Hills".

Reklama

Pierwszą część trasy "Maiden England" Iron Maiden ma już za sobą. Świetnie przyjęte koncerty w Ameryce Północnej zachęciły zespół do kontynuowania podróży. W 2013 r. grupa pod wodzą Bruce'a Dickinsona zawita do Europy i nie ominie Polski. Iron Maiden zagra 3 lipca w łódzkiej Atlas Arenie i dzień później w Ergo Arenie w Gdańsku.

– Nie graliśmy w Łodzi i w Gdańsku od czasu Somewhere In Time tour w 1986 r., zatem naprawdę nie możemy doczekać się ponownego spotkania z fanami w tych miastach – mówi Bruce Dickinson.

Sprzedaż biletów na koncerty Iron Maiden w Polsce rozpocznie się 29 listopada. W pierwszej kolejności na zakup wejściówek będą mieli członkowie fan clubu zespołu, którzy będą również uprawnieni do wzięcia udziału w losowaniu o miejsca tuż przy scenie. Za bilety fani zespołu będą musieli wydać od 187 zł do 330 zł, w zależności od miejsca.

Iron Maiden uważany jest za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, czyli średniowieczne narzędzie tortur. Grupa gra heavy metal z elementami progresywnymi. Ich muzyka jest oparta na ostrych, lecz melodyjnych riffach gitarowych, oraz szybkiej i dynamicznej sekcji rytmicznej, z bogatą perkusją oraz charakterystycznie brzmiącą gitarą basową. Charakterystyczną cechą większej części twórczości Iron Maiden jest szerokiej skali wokal Bruce'a Dickinsona. Muzyk ten jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów rockowych. Styl muzyczny Iron Maiden stanowią także wirtuozerskie solówki dwóch, a od 1999 trzech gitarzystów. Dyskografię Iron Maiden zamyka "The Final Frontier" z 2010 roku.

Reklama