Polska wokalistka i kompozytor z Sarajewa 20 czerwca spotkają się na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, by zagrać pierwszy wspólny koncert w XXI wieku, szesnaście lat po pamiętnym występie na warszawskim Służewcu. – Uwielbiam przyjeżdżać do Polski, bo ona wydaje mi się ogromna, u was wszystko jest duże – mówi Goran Bregović.Nie mamy wątpliwości – ten koncert to będzie ogromne wydarzenie.

Reklama

Wydany w kwietniu 1999 roku album "Kayah i Bregović" znalazł w Polsce ponad 700 tys. nabywców, zdobywając diamentowy status. Słuchaczy urzekło połączenie współczesnego popu oraz folkloru bałkańskiego z muzyką cygańską, góralską i biesiadną. Nagrody, które otrzymał krążek trudno zliczyć. Po wielkim sukcesie w Polsce, longplay został wydany w 12 krajach Europy. Z wydawnictwa pochodzą przeboje "Śpij kochanie, śpij", "To nie ptak" czy "Prawy do lewego".

Goran Bregović pojawi się w Oświęcimiu w podwójnej roli – muzyka, ale też gospodarza wieczoru. Na koncercie "Bregović, Kayah i goście" zobaczymy zestaw wykonawców zaproszonych specjalnie na LFO.

Tego samego wieczoru na scenie stadionu MOSiR Kayah wystąpi również ze swoim własnym międzynarodowym projektem – Transoriental Orchestra, z którym w 2013 roku nagrała album pod takim samym tytułem. Znalazły się na nim pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.

Life Festival odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. Bilety na LFO2015 będą w sprzedaży od poniedziałku, 2 lutego.

Reklama