Noel Gallagher's High Flying Birds to zespół będący równocześnie pseudonimem artystycznym Noela Gallaghera, byłego gitarzysty grupy Oasis. Gallagher, po odejściu z Oasis w 2009 roku, postanowił rozpocząć solową karierę i w czerwcu 2011 roku ukazał się jego debiutancki singel – "The Death of You and Me". Zapowiadał on pierwsze solowe wydawnictwo artysty – wydany w październiku 2011 roku album "Noel Gallagher's High Flying Birds". Longplay został pozytywnie przyjęty i od razu znalazł się na szczycie UK Albums Chart. Wydawnictwo przyniosło artyście również nagrodę magazynu "NME" w kategorii Godlike Genius oraz nominację do BRIT Awards w kategorii British Male Solo Artist. Na marzec 2015 roku zaplanowana jest premiera drugiego studyjnego krążka artysty, zatytułowanego "Chasing Yesterday". Dzieło promowane jest singlami "In the Heart of the Moment" oraz "Ballad of the Mighty I".

Reklama

Three Days Grace to czteroosobowy zespół składający się z Matta Walsta (wokal), Neila Sendersona (bębny, pianino, chórki), Brada Walsta (gitara basowa) oraz Barry'ego Stocka (gitara). Zespół ma rekordową liczbę singli, które znalazły się na szczycie listy radia Active Rock, więcej niż jakikolwiek inny zespół w historii oraz sprzedał ponad 6 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych. W 2007 roku otrzymali tytuły Rock Artist of the Year oraz Modern Rock/Alternative Artist of the Year od magazynu "Billboard". Ich ostatni album "Transit of Venus" znalazł się na pierwszym miejscu listy Hard Rock Chart oraz w Top 5 listy Billboard Top 200. Został również nominowany do Juno Awards w kategorii Best Rock Album of the Year a single "Chalk Outline", "The High Road" oraz "Misery Loves My Company" znalazły się na pierwszych miejscach list radiowych. Wydanie ich nowego krążka, "Human", zaplanowane jest na 31 marca 2015 roku.

Formacja Łąki Łan zrodziła się na jam sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy wielu festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision i Montreux Jazz Festival.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni artyści to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher's High Flying Birds, Bastille, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Łąki Łan, Wolf Alice, Sheppard, Kamp! oraz Kadebostany.