José González urodził się w 1978 roku w Szwecji. Jest zarówno wokalistą, muzykiem jak i autorem tekstów. Zaczynał od występowania w grupie Back Against The Wall w Göteborgu. Muzyka zespołu inspirowana była twórczością Black Flag, The Misfits i Dead Kennedys. W latach 1993-98 artysta grał z kolei w Renascence.

Reklama

Debiutancka płyta Gonzáleza zatytułowana "Veneer" ukazała się w 2003 roku w Europie, a dwa lata później w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na albumie słychać charakterystyczną dla niego gitarę klasyczną i ciepły wokal. Oprócz własnych utworów, na krążku można było znaleźć covery m.in. "Heartbeats" grupy The Knife, który w jego wykonaniu bardzo szybko stał się ogromnym przebojem. Płyta sprzedała się w niemal półmilionowym nakładzie w Wielkiej Brytanii.

Drugi album zatytułowany "In Our Nature" znalazł się na sklepowych półkach we wrześniu 2007 roku. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w mediach, podobnie jak debiut artysty. "In Our Nature" zawiera między innymi cover utworu "Teardrop" zespołu Massive Attack.

16 lutego ukazał się najnowszy longplay José Gonzáleza zatytułowany "Vestiges & Claws". Trzecia solowa płyta szwedzkiego muzyka jest naturalnym zamknięciem muzycznej trylogii, którą rozpoczął w 2005 roku płytą "Veneer".

Reklama

Promując materiał, artysta wystąpi na jedynym klubowym koncercie w Polsce wraz z zespołem. Bilety będą dostępne w Bileterach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet.pl oraz na Goodmusic.pl.