Korn gra od 1993 roku. W swoim bogatym dorobku ma statuetki Grammy (w 1999 roku nagrodzono grupę za utwór "Freak on a Leash", natomiast w 2002 roku za kompozycję "Here to Stay"), ponad 35 milionów sprzedanych płyt i niezliczone koncerty zagrane na całym świecie. To prawdziwa legenda, zespół który na nowo określił kanony ciężkiego grania. Połączenie niepowtarzalnego basu Reginalda "Fieldy'ego" Arvizu z ostrymi, szarpanymi riffami Briana "Heada" Welcha i zawodzącym wokalem Jonathana Davisa było na tyle oryginalne, że na potrzebę określenia stylu, w którym poruszał się zespół, stworzono nową nazwę – nu metal. Amerykańska formacja pracuje obecnie nad swoim najnowszym, dwunastym już albumem, który będzie następcą wydanego w 2013 roku "The Paradigm Shift". Według zapowiedzi, nowy album ma być mocny i naprawdę ostry. – Nosimy się z zamiarem zrobienia najcięższego krążka Korna od bardzo długiego czasu – zdradził w jednym z wywiadów Brian "Head" Welch, gitarzysta grupy. – I tak jest począwszy od układania tekstów przez komponowanie kawałków, więc jestem podekscytowany. Nowego albumu zespołu Korn możemy się spodziewać w 2016 roku.

Reklama

Megadeth to zespół zaliczany do tak zwanej "Wielkiej Czwórki thrash metalu" (uzupełniają ją jeszcze Metallica, Slayer i Anthrax). Historia grupy rozpoczęła się, gdy w 1983 roku z Metalliki wyrzucony został Dave Mustaine. Gitarzysta postanowił założyć własną kapelę. W tym roku mija już 30 lat od premiery debiutanckiego krążka Megadeth "Killing Is My Business... and Business Is Good!". Pojawiły się pomysły, aby go po latach zarejestrować ponownie. Podczas niedawnej konferencji prasowej w Rosji, Dave Mustaine zdradził, że jego zdaniem najlepiej byłoby, gdyby nagrali ten album "w całości od nowa, w nowym składzie". Dodał jednak, że obecnie zajęci są kończeniem pracy nad nowym wydawnictwem."Dystopia", piętnasty studyjny album Megadeth ukaże się 22 stycznia 2016 roku.

Za nazwą Sixx:A.M. kryje się trzech członków formacji: Nikki Sixx (basista Mötley Crüe), DJ Ashba (do niedawna jeszcze gitarzysta zespołu Guns N' Roses) oraz James Michael (współpracował m.in. z Mötley Crüe, Scorpions). Grupa Sixx:A.M. powstała w 2007 roku, w tym samym okresie wydała debiutancki album "The Heroin Diaries Soundtrack", który jest ścieżką dźwiękową do autobiografii Sixxa, "The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star". Na koncie tej hardrockowej kapeli są w sumie trzy albumy. Ostatni z nich, zatytułowany "Modern Vintage", ukazał się w październiku 2014 roku.

Bilety na Power Festival będzie można zakupić poprzez strony: Prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Początek sprzedaży zaplanowany został w środę, 2 grudnia, o godzinie 10.00.