Elton John – jedna z najważniejszych postaci muzyki popularnej XX i XXI wieku – właśnie przygotowuje nową, 32. w karierze płytę "Wonderful Crazy Night". W ramach jej promocji w Polsce wystąpi tylko raz – na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. – Tym koncertem podziękuję moim polskim fanom, którzy są mi wierni od 1984 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiłem w waszym kraju – mówi Sir Elton. – Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwalowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska. Jak każdy byłem zszokowany niedawnymi atakami terrorystycznymi w Paryżu i innych miejscach. W czerwcu w Oświęcimiu będziemy celebrować życie, pokój i muzykę – zapowiada artysta.

Reklama

W programie koncertu, poza utworami z nowego krążka Eltona Johna, znajdą się również największe hity z repertuaru Anglika – od "I'm Still Standing" po "Sacrifice" i "Candle of the Wind". W Oświęcimiu gwiazdor wystąpi w towarzystwie znakomitych muzyków. W skład jego zespołu wejdą: Davey Johnstone — gitara, Matt Bissonette — bas, John Mahon — instrumenty perkusyjne, Kim Bullard — klawisze oraz Nigel Olsson — perkusja.

7. edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 r. Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty stadionowe zaplanowano na cały weekend — światowej sławy gwiazdy zagrają na stadionie MOSiR-u zarówno w sobotę, jak i niedzielę.