Na imprezie z pokojowym przesłaniem grali już chociażby Peter Gabriel, Sting i Eric Clapton. Teraz czas na kolejnego artystę, który odcisnął wyjątkowe piętno na muzyce w ostatnich kilku dekadach. Ambasador kilkudziesięciu akcji charytatywnych, od lat angażujący się w działalność na rzecz wykluczonych i nieakceptowanych, przyjedzie ze swoją nową płytą "Wonderful Crazy Night". Ponownie pracował przy niej ze swoim wieloletnim współpracownikiem, współautorem wielu hitów Bernie Taupinem oraz z producentem T-Bone Burnettem, wypełniając ją pozytywnymi tekstami i energetyczną muzyką. Ale jego koncert nie mógłby odbyć się przede wszystkim bez takich numerów jak "I'm Still Standing", "Sacrifice", "Candle of the Wind". Zanim w najbliższą sobotę (18.06) sir Elton wyjdzie na scenę stadionu MOSiR w Oświęcimiu, publikę rozgrzeją pochodząca z Norwegii Dagny, powstały w Barcelonie dziki kwartet Che Sudaka i brytyjski wokalista John Newman. Z kolei po występie Eltona Johna na scenie pojawi się Dawid Podsiadło.

Reklama

Polskim mocnym akcentem niedzielnej odsłony Life Festivalu będzie koncert jednego z najciekawszych obecnie raperów na naszej scenie Taco Hemingwaya. Zaprezentują się też m.in. bułgarski Jeremy?, pochodząca z Izraela Ninet Tayeb oraz główna gwiazda tego dnia: zespół Queen z Adamem Lambertem. Przy mikrofonie staną też jednak najprawdopodobniej Roger Taylor (w "Kind of Magic") i Brian May ("Love of My Life").

Całkowicie polskim dniem będzie piątek (17.06). Na miejscowym rynku wystąpią m.in. Krzysztof "Zalef" Zalewski, Kortez oraz Piotr Rogucki. Wtedy również będzie można zobaczyć spektakl warszawskiego Och-Teatru "Maria Callas. Master Class" z Krystyną Jandą w roli głównej. Nie zabraknie także pokazów filmów, wystawy i działań edukacyjnych.