Tom Odell zaśpiewa 25 listopada 2016 roku w Poznaniu, w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie promował swój nowy krążek "Wrong Crowd", którego premiera zaplanowana została na 10 czerwca tego roku. Wydawnictwo zwiastują piosenki "Wrong Crowd" i "Magnetised". Materiał dostępny będzie na nośniku CD w wersji podstawowej (11 utworów), CD deluxe (dodatkowe 4 kompozycje) oraz na winylu.

Reklama

– Jako album to zupełna nowość w mojej karierze – zapowiada Tom Odell. – Każda piosenka na "Wrong Crowd" to osobna historia, do każdej stworzyłem inną aranżację, nie bojąc się o to, że gdzieś czegoś będzie za dużo – mówi o krążku, za produkcję którego odpowiada Jim Abbiss (Arctic Monkeys, Kasabian, Adele).

PAP/EPA / JOERG CARSTENSEN
Reklama

– Album jest opowieścią o człowieku, który żyjąc w obecnym, przewrotnym świecie, tęskni za naturalności i pragnie powrotu do niewinności z okresu dzieciństwa – wyjaśnia 25-letni artysta. – To fikcyjna historia, ale emocje i przeżycia w niej zawarte, mimo że przejaskrawione, są oczywiście odzwierciedleniem tego, co czułem. Chciałem stworzyć świat z wyolbrzymionym poczuciem rzeczywistości.

Klip do tytułowego utworu z płyty "Wrong Crowd" powstał w Południowej Afryce, a wyreżyserował go George Belfield.

Popularność i miano "nowego Eltona Johna" (co, jak podkreśla, wcale mu nie przeszkadza) przyniósł Odellowi przebój "Another Love” (53 miliony wyświetleń na YouTube). Jego debiutancki album "Long Way Down”" w 2013 roku znalazł się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedawanych płyt w Wielkiej Brytanii, a na świecie znalazł ponad milion nabywców (w Polsce płyta pokryła się złotem). Na koncie ma BRITs Critics' Choice Award, znalazł się też na prestiżowej liście BBC Sound of 2013.

PAP/EPA / JOERG CARSTENSEN