Koncert odbędzie się 12 października. Bilety kosztować będą od 159 złotych.

PJ Harvey to królowa brytyjskiej muzyki alternatywnej. Od ponad 20 lat nie boi się poruszać w swej twórczości tematów trudnych lub wręcz kontrowersyjnych.

Reklama

Wydany w 2011 roku album „Let England Shake” uznawany jest za jedną najlepszych rockowych płyt XXI wieku. W tym roku, po 5 latach przerwy, PJ powróciła z dziewiątym w karierze longplayem „The Hope Six Demolition Project” - to kolejny, niezwykle zaangażowany album w dorobku artystki.

PJ Harvey koncertowała już w Polsce - 21 maja 2008 zagrała niezapomniany koncert w Sali Kongresowej, dźwigając dramaturgię długiego występu stojąc na scenie sama, z gitarą.W tym roku wystąpiła na festiwalu Open'er.

Polly Jean Harvey jest obecna na scenie od ponad 20 lat. Multiinstrumentalistka i wokalistka. Wychowana przez rodziców artystów wypełnia swoje kompozycje niezwykłą wrażliwością, a każdy jej projekt przeradzał się porywającą historię. Jej kariera solowa od początku obfitowała w sukcesy. Współpracowała m.in. z Tricky’m, Nickiem Cavem, Thomem Yorkiem oraz Marianne Faithfull. Zdobyła dwukrotnie prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Artystka wydaje płyty rzadko, ale za każdym razem z wielkimi sukcesami. PJ Harvey lubi grać własnym wizerunkiem. Przykłada wielką wagę do strony artystycznej swoich projektów i nieustannie eksperymentuje muzycznie.

dziennik.pl