Perfekcyjnie pomalowana brunetka, tańcząca i śpiewająca przebój "Murder On The Dance Floor" – to pewnie nie tylko dla mnie pierwsze skojarzenie z Sophie Ellis Bextor. Dwa ostatnie albumy brytyjskiej wokalistki pokazały, że potrafi nie tylko bawić się tanecznym popem. Elementy folkowe, indiepopowe – to także rejony, w które od dłuższego czasu zapuszcza się Sophie. W najbliższą środę, 8 marca, w warszawskiej Progresji zaprezentuje nowy materiał "Familia" oraz stare przeboje. Więcej INFO.

Reklama
Universal Music Polska

Electro pop to niepełne określenie tego, co gra duet Rebeka. Elektronika, czasami dopełniana na przykład gitarą, jaką bawi się zespół bywa przebojowa, intrygująca, ale Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny potrafią też być mroczni. Będzie się można przekonać o tym w imponującym swoją architekturą gdańskim Starym Maneżu 10 marca. Więcej INFO.

Ogień piekielny zapłonie w piątek (10 marca) w warszawskiej Stodole. Zagra tu bowiem kapela zaliczana, obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth, do wielkiej czwórki thrash metalu. Występ dziadków z Anthrax poprzedzi koncert brytyjskiego The Raven Age. Więcej INFO.

Shutterstock

Pewnie sale nie wypełnią się dymem z papierosów i oparami wódki, ale wyjątkowej atmosfery na pewno nie zabraknie. Nazywane Zespołem Brutalnych Doświadczeń Świetliki będzie można zobaczyć w najbliższych dniach w trzech miastach. Zespół Marcina Świetlickiego wystąpi w Poznaniu (Blue Note, 9.03), Nowym Tomyślu (10.03) i Częstochowie (Teatr From Poland, 11.03). Więcej INFO.

Wygląda jak połączenie Blacka (tego od "Wonderful Life") z Jamesem Deanem. Piotr Zioła to bez wątpienia jeden z najciekawszych młodych męskich głosów na naszej scenie. Swoim retro repertuarem zachwycił na debiutanckim krążku "Revolving Door". W marcu kontynuuje trasę promującą płytę. W najbliższym czasie wystąpi w Warszawie (8.03), Opolu (10.03) i Wrocławiu (12.03). Więcej INFO.

Fanów psychodelicznego rocka nie powinno zabraknąć w stołecznych Chmurach 10 marca. Zagra tam szwedzka formacja Siena Root, odwołująca się w swojej twórczości do rocka lat 60 i 70. Skandynawów, przed ich pierwszym polskim koncertem, wesprą nasze rockowe Blue Horizon i Rah Pitia. Więcej INFO.

Zapowiada się wieczór pełen kobiecego gniewu. W gdańskim klubie B90 na terenach stoczni wystąpią trzy kapele z kobietami w roli głównej. Trójmiejski alternatywny White Starlite, surowy We Hate Roses z Warszawy z poetką i wokalistką Das Moon Daisy K na wokalu oraz legenda alternatywy Oczi Cziorne. Mocny, ważny przekaz w dzień kobiet, 8 marca. Więcej INFO.