Niesamowite muzyczne kolaboracje pozwolą pokazać niezmiennie dobrą kondycję polskiego punk rocka i w wyjątkowy sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszego takiego wydarzenia w historii polskiej muzyki na jednej scenie pojawią się: Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Robert Brylewski, Jeż i Raga, Kefir, Smalec, zespoły Prawda i Kryzys oraz wielu gości” – poinformowali organizatorzy. „Legendy polskiego punk rocka wykonają wolnościowe utwory z krajowego i zagranicznego repertuaru” - podkreślili.

Reklama

Na jednej scenie pojawią się ikony polskiej sceny punkowej: Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Robert Brylewski, Jeż i Raga, Kefir, Smalec, zespoły Prawda i Kryzys oraz zaproszeni goście, m.in. Ania Rusowicz.

Podczas wydarzenia fani będą mieli możliwość spotkać artystów i odwiedzić punk-rockowe miasteczko. Znajdą się w nim stanowiska, na których można odsłuchać na sprzęcie z lat 80. płyty winylowe i kasety magnetofonowe z muzyką sprzed trzech dekad.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się od 14 do 16 czerwca. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie gitarzysta Carlos Santana, którego koncert 15 czerwca będzie jedynym polskim przystankiem w światowej trasie Divination Tour. Wystąpią też hiszpański wokalista Alvaro Soler, węgierski zespół alternatywny Vera Jonas Experiment oraz formacja Blue Cafe. Koncert punk-rockowy zakończy imprezę.

Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. Peter Gabriel, Sting, Elton John, Eric Clapton oraz zespoły Queen i Scorpions.