Jak podkreślili, tegoroczna odsłona Polish Hip-Hop Festival „była rekordowa pod każdym względem” i zgromadziła ponad 14 tys. publiczności, w tym gości z wielu krajów Europy, co oznacza, że o ponad 2 tys. osób pobity został zeszłoroczny wynik.

Reklama

„Dzięki zaangażowaniu naszych festiwalowiczów, zarówno tych przyjeżdżających do Płocka regularnie, jak i tych, którzy byli po raz pierwszy, rekordowe były również frekwencje na pojedynczych koncertach. Największą publiczność przyciągnęli Quebonafide, Tede i Abel, AllttA, Pezet i Małolat, Paluch, KęKę, Smolasty, Guzior, PLK, Białas i Bedoes oraz O.S.T.R.” – podsumowali organizatorzy Polish Hip-Hop Festival.

Przypomnieli, iż szósta edycja tego muzycznego wydarzenia przyniosła także nowości, m.in. nową scenę Red Bull Music Stage, a także dodatkowe atrakcje, jak np. darmowe festiwalowe tatuaże. „Dzięki frekwencji i wielu inicjatywom Polish Hip-Hop Festival stał się jedną z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej” – podkreślili organizatorzy imprezy.

Anonsując rozpoczęcie prac nad siódmą z kolei odsłoną festiwalu hip-hop, poinformowali, że „najlepsi polscy i zagraniczni artyści wystąpią na kilku scenach na płockiej plaży w dniach 1-3 sierpnia 2019 r”.

Reklama

„Na pewno będziemy starali się uatrakcyjnić festiwal. Być może będą to kolejne sceny, a także dodatkowe wydarzenia i atrakcje towarzyszące imprezie, z którymi wyjdziemy poza jej teren. Widzimy, że taka właśnie formuła się sprawdza i robi fajną robotę” – powiedział PAP Marcin Siwek z biura Polish Hip-Hop Festival.

Reklama

Jak przyznał, jednym z wydarzeń będzie na pewno tradycyjna już Bitwa Freestylowa, czyli konkurs dla publiczności i fanów hip-hop w rymowaniu tekstów na zadany temat pod podkład muzyczny, która jest kontynuacją legendarnej „płockiej bitwy” z 2001 r., gdy zmierzyli się Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu. „To nieodłączny element Polish Hip-Hop Festival” – podkreślił Siwek.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. Podczas tegorocznej edycji, która odbywała się od 2 do 4 sierpnia, impreza zgromadziła rekordową w swej historii liczbę wykonawców - 77 artystów, w tym także zagranicznych, jak np. AllttA, amerykańsko-francuski duet Mr. J. Medeiros i 20syl, prezentujący elektroniczne brzmienia hip-hop.