Z okazji dziesięciolecia płyty "Mów mi dobrze", czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty, w lutym 2019 r., nakładem Mystic Production, ukaże się edycja winylowa w nowej, zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji, i w nowej, choć starej okładce (była to jedna z pierwszych propozycji okładki, ostatecznie zwyciężył wówczas inny projekt). Dziesięcioleciu „Mów mi dobrze” zespół Happysad postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego 2019 r. w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

Reklama

- Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk - Daniel Pomorski, nowa, podwarszawska, chłodna, ale przytulna sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą - podsumowuje powstawanie płyty „Mów mi dobrze” Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym tym razem, z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Mów mi dobrze tour 2019 pojawi się w następujących miastach:

8 lutego – Krynica-Zdrój – Pijalnia Główna
9 lutego – Gomunice – Bogart
23 lutego – Warszawa – Palladium
24 lutego – Biała Podlaska – Fregata
2 marca – Szczecin – Peron 5
8 marca – Rzeszów – Pod Palmą
9 marca – Katowice – Mega Club
10 marca – Kraków – Kwadrat
15 marca – Wrocław – A2 Centrum Koncertowe
16 marca – Wałbrzych – Stara Kopalnia
23 marca – Lublin – Graffiti
24 marca – Siedlce – MOK Sala Podlasie
30 marca – Iława – IOWA Music Bar
31 marca – Gdańsk – Parlament
5 kwietnia – Łódź – Wytwórnia

Informacje o koncertach w Irlandii wkrótce.

Reklama