O wspólnym występie z wybitnym jazzmanem na gali w hali Gdynia Arena poinformowali w czwartek przedstawiciele zespołu „Śląsk”.

Reklama

Nie będzie to pierwsze spotkanie Mazolewskiego z artystami z Koszęcina. Zagrał już z nimi m.in. podczas finałowego koncertu „Męskiego Grania” w Żywcu, w sierpniu 2016 r.

„W historii tej trasy było to pierwsze, tak zaskakujące połączenie muzycznych żywiołów. Wykonana wówczas m.in. słynna +Karolinka+ w jazzowej aranżacji, została przyjęta entuzjastycznie przez wielotysięczną publiczność. Sukces koncertu zachęcił artystę do dalszej współpracy z zespołem. W zeszłym roku zagrali wyjątkowy koncert na dużej scenie Pol’and’Rock Festival, w ramach projektu pt. +Chaos Pełen Idei+” - przypomniała Małgorzata Biela ze „Śląska”.

Zespół Mazolewskiego wykonał ze „Śląskiem” m.in. własną wersję „Bombtrack” zespołu Rage Against The Machine, a z Anią Rusowicz i Wojciechem Waglewskim i chórzystami z Koszęcina „White Rabbit” Jefferson Airplane.

„Wojtek Mazolewski od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka reprezentującymi zupełnie inne muzyczne światy. Mieszanka jazzu, rocka i polskiego folku jest więc okazją do przypomnienia, że muzyka nie ma ograniczeń. Sceniczne spotkania Wojtka Mazolewskiego i Zespołu „Śląsk” promują wielowymiarowość polskiej sceny muzycznej, łączą style i pokolenia. Piękne głosy artystów chóru, wspaniałe śląskie stroje i kwintet Wojtka Mazolewskiego stanowią porywającą kompozycję” - wskazała Biela.

W Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019 rywalizować będą 24 drużyny, które od 23 maja do 15 czerwca w sześciu miastach rozegrają 52 mecze. Pierwsze spotkania odbędą się w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy i Lublinie, a dzień później zaplanowano konfrontacje w Tychach oraz Bielsku-Białej.