Według pierwotnego planu impreza sylwestrowa miała odbyć się pod skocznią narciarską Wielka Krokiew. W proteście przeciw planom organizacji przez TVP koncertu sylwestrowego w tym miejscu w ubiegłą sobotę przemaszerowało Krupówkami kilkaset osób. Uczestnicy pikiety argumentowali, że stadion pod skocznią leży w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, dlatego nie jest dobrym miejscem na taką imprezę. Planowanym miejscem tegorocznego sylwestra z TVP zaniepokojone były też m.in. władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Reklama

W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP przekazano, że sylwester odbędzie się - tak jak w latach ubiegłych - w centrum Zakopanego, na Równi Krupowej.

W imię tego, żeby sylwester łączył, nie dzielił, żeby nie wywoływał jakichkolwiek negatywnych emocji w tym roku wrócimy do lokalizacji na Równi Krupowej - powiedział w materiale "Wiadomości" prezes TVP Jacek Kurski po spotkaniu z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymonem Ziobrowskim.

Organizowany w Zakopanem od kilku lat sylwester z TVP cieszy się dużą popularnością. Pod Giewontem w latach ubiegłych występowały takie gwiazdy jak: Luis Fonsi, Modern Talking, Ricchi e Poveri, Al Bano, Boney M., Dr Alban, Oceana, Shaun Baker i gwiazdy polskiej estrady.

Reklama