Rumin liczy zaledwie 600 mieszkańców, ale zapału, nietypowych pomysłów i konsekwencji w ich realizacji mogłoby mu pozazdrościć niejedno miasto. Honorowe obywatelstwo dla królowej popu to inicjatywa sprzed kilku miesięcy.

"Pomyśleliśmy, że warto byłoby zrobić honorową lożę gwiazd. Jako pierwsza miałaby w niej zasiąść Madonna, która jest żywym dowodem na to, że jeśli się czegoś chce, to można to osiągnąć" - mówił gazecie "POLSKA Głos Wielkopolski" Mariusz Ciszak ze Związku Młodzieży Wiejskiej w Ruminie. - "Doceniamy jej upartość w dążeniu do celu. My też jesteśmy uparci i mimo że nie mamy zbyt wiele pieniędzy na promocję, chcemy żeby Rumin stał się miejscowością, w której spełniają się marzenia".

Kilka miesięcy temu do Madonny trafił dokument z nominacją nadania obywatelstwa. "Jeśli Madonna zgodzi się na naszą propozycję, zostanie właścicielką kilku arów w Ruminie" - zdradził Ciszak. - "Obok tabliczki z nazwą miejscowości zawisłaby tablica z napisem 'Tu mieszka Madonna' przetłumaczonym na kilka języków".

I choć do tej pory wieś nie otrzymała żadnej odpowiedzi, jej mieszkańcy wciąż wierzą, że Madonna w końcu przystanie na propozycję. Gdyby zakręcony pomysł na "obywatelkę Madonnę" nie wypalił, Rumin ma w znadrzu inny, nie mniej szalony. Na wzór króla popu planuje kupić... działkę na Księżycu! Gratulujemy wsi iście ułańskiej fantazji.