Nominowana do sześciu nagród Grammy Adele zakończyła rekonwalescencję i wraca na estradę w wielkim stylu. Swój pierwszy koncert po prawie pięciomiesięcznej przerwie zagra podczas najbardziej prestiżowego wydarzenia w muzycznym kalendarzu.

Reklama

Jestem niezwykle dumna, że zostałam poproszona o występ na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy. To dla mnie wielki zaszczyt. To będzie mój pierwszy występ od miesięcy, co jest bardzo ekscytujące, ale i stresujące. To najlepszy moment na powrót – nie kryje 23-letnia Adele.

Dwukrotna laureatka Grammy, w tym roku zawalczy o wygraną w kategoriach: nagranie roku, piosenka roku i najlepszy teledysk za "Rolling In The Deep", najlepsze wykonanie pop za piosenkę "Someone Like You" oraz album roku i najlepszy wokalny album popowy za krążek "21".

Tegoroczną ceremonię uświetnią także występy takich artystów jak: Kelly Clarkson, Coldplay, Rihanna, Foo Fighters, Bruno Mars, Paul McCartney, Glen Cambel i Nicki Minaj. Impreza odbędzie się 12 lutego w Staples Center w Los Angeles. Relację na żywo nadawać będzie stacja CBS.

Pierwsze nagrody Grammy zostały rozdane w 1958 roku. Przyznawane są corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Grammy uważane są za muzycznego Oscara.