Zespół The Rolling Stones pierwszy koncert zagrał 12 lipca 1962 roku w Londynie, dlatego początkowo planował wystąpić z serią jubileuszowych koncertów pod koniec tego roku. Członkowie grupy podjęli jednak decyzję o odłożeniu trasy na późniejszy termin.

Reklama

Nie jesteśmy po prostu gotowi – mówi Keith Richards. – Mam wrażenie, że 2013 rok to bardziej realistyczny termin – dodaje.

Jednym z powodów opóźnienia jest prawdopodobnie nie najlepszy stan zdrowia Richardsa. Problemy gitarzysty z występami na żywo pojawiły się po urazie głowy, którego doznał podczas wakacji na Fidżi w 2006 roku. Wielu fanów dostrzegło spadek formy muzyka w nagranym rok po wypadku filmie dokumentalnym Martina Scorsese "Shine a Lights". Produkcja miała pokazać Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział, ale zdaniem wielbicieli zespołu tak się nie stało, bo gra Richardsa była bardzo słaba i ledwo słyszalna.

Nie wiadomo, czy Mick Jagger, Keith Richards, Ron Wood i Charlie Watts zdecydują się na światową trasę. Bardzo prawdopodobne, że zespół ograniczy się do kilku koncertów w trzech strategicznych miastach: Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie.