Honorarium identycznej wysokości dostały inne gwiazdy piątkowej uroczystości na Stadionie Olimpijskim w Londynie – Mike Oldfield, Dizzee Rascal, Underworld i Emeli Sande. Tę informację potwierdził komitet organizacyjny imprezy.

Reklama

Artyści zgodnie stwierdzili, że popracują jako wolontariusze, jedynie za symboliczną opłatę. – Największe talenty muzyki też zaczynały swe kariery od bezpłatnych występów. Ale my musieliśmy zawrzeć kontrakt, więc konieczne było wpisanie kwoty. Dlatego też jest 1 funt – tłumaczyli przedstawiciele IO 2012.

70-letni McCartney nie musi martwić się o stan swych finansów. Dziennik "The Sunday Times" jego majątek szacuje na 665 milionów funtów. Muzyk zapowiedział, że jeszcze pojawi się na olimpijskich arenach, ale już jako kibic. Chce obejrzeć m.in. finał biegu na 100 metrów mężczyzn.

Podczas ceremonii inauguracyjnej igrzyska McCartney (w 1997 r. za zasługi dla muzyki otrzymał od królowej tytuł szlachecki) zaśpiewał hit Beatlesów i jedną z ostatnich piosenek swego duetu z Johnem Lennonem – "Hey Jude".