Nakręcony w sierpniu w Kornwalii czarno-biały obraz przedstawia Kylie Minogue na polanie pośród kwiatów, przechadzającą się po lesie oraz wypoczywającą na szezlongu. Kilka elementów nawiązuje do teledysku do utworu "Where The Wild Roses Grow" z 1995 r., w którym Kylie wystąpiła obok wokalisty zespołu The Bad Seeds, Nicka Cave'a.

Odzew ze strony wielbicieli wokalistki przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. Teledysk zbiera same pochwały i niewykluczone, że zachęcona tym sukcesem Minogue jeszcze nie raz stanie po obu stronach kamery.

Piosenka i teledysk "Flower" zapowiadają październikową premierę albumu "The Abbey Road Sessions", będącego zbiorem największych przebojów gwiazdy w aranżacjach na orkiestrę. Kylie Minogue wybrała ze swojego repertuaru zarówno uwielbiane przez fanów zmysłowe ballady "Confide In Me" oraz "Finer Feelings", jak i klubowe klasyki takie, jak: "Can't Get You Out Of My Head" i nadała im zupełnie nowy wymiar, dzięki klasycznemu instrumentarium. Niezwykły projekt powstał z okazji obchodów 25-lecia kariery muzycznej Minogue.