Książka "Whitney, którą znałem" autorstwa pieśniarza gospel Bebe Winansa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać prawdziwą Whitney Houston – sympatyczną, lekko zawadiacką, uroczą kobietę, która w pierwszej kolejności była kochającą matką i oddaną żoną, a dopiero później wielką gwiazdą. Dzięki książce wielbiciele talentu piosenkarki będą mogli zajrzeć nie tyle za kulisy jej sławy, co przekroczyć drzwi jej domu.

Reklama

– To piękna i mądra książka – mówi Katarzyna Jokiel-Paluch, która przełożyła wydawnictwo na język polski. – Przyjaźń łącząca Bebe i Whitney oraz ich uduchowione podejście do życia i muzyki skłaniają do refleksji – mówi tłumaczka i dodaje żartobliwie: – Po lekturze książki żałowałam, że nie jestem Afroamerykanką i nie śpiewam gospel.

Między linijkami osobistych triumfów Whitney Houston przemykają wątki, które ułożyły się w tragiczny finał jej historii. Bebe Winans nie ocenia swojej przyjaciółki i jej słabości, skupia się wyłącznie na niemal rodzinnej więzi, jaka ich łączyła. Swoją opowieść muzyk zilustrował bogatym zbiorem fotografii z prywatnych zbiorów – od pierwszego wspólnego zdjęcia z 1985 r. do ostatniego z 2011 r. Okładkę – również w polskim wydaniu – ozdobi czarno-biały portret wokalistki autorstwa Michaelangelo de Battisty.

Książka "Whitney, którą znałem" trafi do polskich księgarń 12 grudnia nakładem wydawnictwa Anakonda.