Legendarny zespół rockowy zagrał dwa koncerty w Londynie, dwa w New Jersey i jeden w Nowym Jorku. Występy były elementami jubileuszowej trasy koncertowej, związanej z 50-leciem istnienia "Stonesów".

Reklama

Listopadowe występy The Rolling Stones w Londynie sprzedały niecałe 32 tys. biletów. Koncerty w Stanach Zjednoczonych (w nowojorskiej Barclay's Brooklyn Center oraz w Prudential Center w Newark, New Jersey) wywindowały liczbę widzów do niemal 365 tysięcy – podaje "Billboard".

Podczas koncertów z The Rolling Stones wystąpili zaproszeni goście, m.in. Eric Clapton, Mary J. Blige, The Black Keys i Lady Gaga. W Londynie do dawnych kolegów dołączyli na scenie eks-Stonesi: basista Bill Wyman i gitarzysta Mick Taylor.

Bilety na londyńskie występy zespołu kosztowały od 90 funtów do 950. Wysokie ceny zirytowały fanów grupy, którzy nie mogli pozwolić sobie na wysoki wydatek. Liderzy zespołu – Keith Richards i Mick Jagger usprawiedliwiali wysokie ceny biletów wysokimi kosztami organizowania koncertu. Richards dodał jednak: – Chciałbym po prostu zagrać kilka koncertów i nie liczyć sobie za nie tak ostro.