Wokalista irlandzkiej supergrupy przebił nawet legendę The Beatles - Paula McCartneya (choć ten ma na koncie ogromne pieniądze, bo 730 milionów funtów) i królową muzyki pop Madonnę (z 520 milionami funtów).

Reklama

Jak to zrobił? Dzięki Facebookowi! W 2009 roku Bono kupił 2,3 proc. akcji właściciela najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego. Zapłacił za nie 56 mln dolarów, a dziś są warte 1,4 mld dolarów (940 mln funtów). I tym sposobem w ciągu sześciu lat na akcjach Facebooka wokalista U2 zarobił więcej przez cztery dekady grania rocka.

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Co ciekawe, Bono został miliarderem głównie dzięki inwestycji w Facebooka. Bo już jego własne interesy kokosów nie przyniosły. Założona wspólnie z żoną Ali Hewson firma EDUN - produkująca odzież w etycznych warunkach i promująca pozytywne wzorce poprzez swoje stosunki handlowe z Afryką - przyniosła muzykowi straty (prawie 44 mln funtów).

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Bono jest właśnie z kolegami z U2 w trasie "The iNNOCENCE + eXPERIENCE Tour 2015". W jej ramach muzycy dadzą 70 występów w 20 miastach w Ameryce Północnej i Europie. W Polsce, niestety, nie. Na przyszły rok planowana jest jednak nowa, stadionowa część trasy.