– W czasie naszej długiej kariery graliśmy w wielu niezwykłych miejscach, ale koncert w Hawanie będzie niezapomnianym wydarzeniem dla nas i, mamy nadzieję, także dla wszystkich naszych przyjaciół na Kubie – głosi oświadczeniu zespołu The Rolling Stones.

Reklama

Występ, w ramach latynoamerykańskiego tournee, które miało zakończyć się 17 marca w Meksyku, będzie największym rockowym koncertem zagranym kiedykolwiek na Kubie – podał zespół.

Po rewolucji z 1959 roku muzyka rockowa na Kubie była zakazana jako narzędzie "amerykańskiego imperializmu". Stopniowo zaczęła być tolerowana, a nawet trafiła do państwowych mediów w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Wraz ze złagodzeniem wielu restrykcji nałożonych wcześniej na zagraniczną muzykę, sztukę i literaturę kubański rząd stopniowo dopuszczał w ostatnich latach organizowanie dużych nieoficjalnych zgromadzeń. Koncert Stonesów bez wątpienia będzie jednym z największych takich zgromadzeń od kiedy Kuba zaczęła luzować ograniczenia w latach 90.

Największym muzycznym wydarzeniem na Kubie do tej pory był koncert kolumbijskiego piosenkarza Juanesa w 2009 roku. Ponad milion ludzi uczestniczyło w show zatytułowanym "Pokój bez granic" na hawańskim placu Rewolucji.

Reklama