– Jest bardzo podekscytowany śpiewaniem dla nas. Wciąż pyta, czy nie moglibyśmy zagrać więcej koncertów? – zdradził w wywiadzie dla niemieckiej telewizji, cytowany przez radiolublin.pl Angus Young. Axl Rose zastępuje na europejskiej trasie AC/DC wieloletniego wokalistę zespołu Briana Johnsona i zbiera mnóstwo pochwał – zarówno od fanów, jak i krytyków muzycznych. W coraz lepszej formie jest również jego złmana noga – nie musi już występować na siedząco. Pożyczony od Dave'a Grohla słynny tron już wkrótce nie będzie zupełnie potrzebny...

Reklama
PAP/EPA / LUKAS LEHMANN

Po europejskich koncertach z AC/DC (ostatni odbędzie się 12 czerwca w duńskim Aarhus) Axl Rose wróci do reaktywowanego Guns N’Roses na trasę "Not In This Lifetime Summer Stadium Tour". Potem z AC/DC będzie kontynuował przerwane tournée promujące album "Back in Black" w Stanach. Nowe daty 10 przełożonych amerykańskich występów mają zostać ogłoszone już wkrótce.

PAP/EPA / LUKAS LEHMANN

Australijska supergrupa była zmuszona szukać zastępstwa dla Briana Johnsona, ponieważ lekarze uznali, że dalsze występy wokalisty mogą doprowadzić do jego całkowitej głuchoty, a grupa ogłosiła, że koncerty odbędą się w innym terminie i już z udziałem gościnnego wokalisty. Według przyjaciela Johnsona, Jima Breuera 68-letni muzyk został z AC/DC wyrzucony, ponieważ poinformował kolegów o swoim stanie zdrowia, ale nie zamierzał przerywać tournée. Czy Axl Rose zostanie w składzie na dłużej niż zakontraktowane 22 koncerty? Czas pokaże.

PAP/EPA / LUKAS LEHMANN