Skład pierwszego półfinału: Polska, Słowenia, Białoruś, Czechy, Czarnogóra, Cypr, Serbia. Finlandia, Węgry, Estonia, Portugalia, San Marino, Islandia, Gruzja, Australia, Belgia, Ukraina i Grecja.

Reklama

\Oto skład drugiego półfinału: Szwajcaria, Szwecja, Irlandia, Austria, Mołdawia, Łotwa, Rumunia, Dania, Armenia, Albania, Azerbejdżan, Macedonia, Norwegia, Rosja, Holandia, Chorwacja, Litwa, Malta.

W polskim półfinale mamy cieszącą się popularnością Australię, zawsze liczącą się w stawce Ukrainę, ale także kraje bałkańskie, które często głosują na siebie. Pamiętać należy, że do finału przechodzi dziesięciu wykonawców – jeśli wystawimy wystarczająco mocnego kandydata, awans powinien być w zasięgu. Przypomnijmy, że wiele zależy też od wykonania – w ubiegłym roku śpiewający z Gromeem Lukas Meijer zmagał się z chorobą gardła i dlatego polska piosenka „Light Me Up”, mimo świetnych notowań, w finale nie zabrzmiała.

Konkurs odbędzie się 14,16 i 18 maja w Tel Awiwie. Najpierw poznamy zwycięzców półfinałów, zaś 18 maja odbędzie się koncert finałowy.

Reklama