Reżyserii filmowych „Kotów” podjął się laureat Oscara Tom Hooper („Nędznicy”, „Jak zostać królem”). W rolach głównych, poza Swift, zobaczymy takie gwiazdy jak James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Rebel Wilson oraz tancerka Royal Ballet Francesca Hayward.

Reklama

„Beautiful Ghosts” w filmie pojawi się dwa razy: w wersji śpiewanej przez Hayward, która wciela się w rolę Victorii oraz w napisach końcowych w wykonaniu Taylor Swift.

Trwa ładowanie wpisu

„Koty” to jeden z najdłużej prezentowanych musicali na West End i Broadwayu. Na ścieżce dźwiękowej znajduje się wiele kultowych utworów, m.in. „Memory”. Lloyd Webber i Swift byli podekscytowani, że mogli zaproponować nowy utwór do filmu. Kompozytor po przeczytaniu scenariusza stwierdził, że postać Victorii zasługuje na dodatkową piosenkę.

Reklama

Tom Hooper, reżyser filmu, dodaje: – Nie mogłem się nadziwić, jak piękny tekst stworzyła Taylor. To trochę tak, jakby ktoś wszedł do filmu, który właśnie robiłem i powiedział mi, jak lepiej zrozumieć to, co robimy na planie. Niesamowite przeżycie!