Wywiad wideo:

Trwa ładowanie wpisu

Wywiad audio:

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Miętha to jeden z najpopularniejszych polskich duetów hiphopowych. Ich debiutancki album "Audioportret" z 2018 roku osiągnął status platynowej płyty, a drugi album "Męthlik" ukazał się we wrześniu 2023 roku.

Reklama

Nasz duet jest rapowy, to jedno. To, jakie gatunki jesteśmy w stanie zahaczyć, zaczepić i rozwinąć repertuar, to jest drugie. Osobiście jestem dumny, że eksperymentujemy i próbujemy nowych rzeczy z nowymi artystami. Wiadomo, jak zapraszamy Margaret na utwór, no to wiemy, że zaczerpniemy trochę więcej popowego świata. To jest taki fajny test, czy się odnajdziemy, czy to będzie zgodne z nami – mówi AWSG.

Wiadomo, że sięgamy do osób, które znamy, z którymi się lubimy, które szanujemy. Czasami próbujemy też wyciągać rękę do osób, do których, powiedzmy, nie mamy takiego kontaktu z pierwszej ręki, i różnie to wychodzi. Czasami się udaje, czasami nie. To jest natura tego biznesu - często się słyszy o jakiś obiecanych zwrotkach czy dogrywkach, które nigdy finalnie nie doszły do skutku – dodaje Skip.

W wywiadzie duet Miętha opowiedział także o tym, jaką muzykę chce tworzyć w przyszłości. Jak przyznają AWGS i Skip – nie chcą się ograniczać do jednego gatunku muzycznego.