W tym przypadku to w stu procentach trafna droga, bo "Axiom" to płyta stworzona do krótkometrażowego, czarno-białego, apokaliptycznego obrazu hiszpańskiego kolektywu filmowego NYSU Films. Pinkfloydowskie przestrzenie i przypominająca trip hop elektronika robią na "Axiom" mocne wrażenie.

Reklama

Krążek otwiera emocjonalna ballada "Distorted Angels". Drugi, tytułowy numer pokazuje to, w czym Archive są najlepsi – instrumentalna, dziesięciominutowa piosenka wypełniona jest gitarami, a do tego dźwiękami dzwonów i klawiszy. Numer rozbudowuje się z minuty na minutę, by dojść do widowiskowego finału. Kolejne dwa kawałki "Baptism" oraz "Transmission Data Terminate" wypełnioną są bardziej mrocznymi, agresywnymi dźwiękami.

W tym drugim Archive wsparła wokalnie Holly Martin. W kolejnym, balladowym "The Noise of Flames Crashing" słychać z kolei Marię Q. Wreszcie jest najbardziej "piosenkowy", niemal popowy "Shiver", a na koniec powrót do muzycznego motywu z "Axiom" – "Axiom (Reprise)", będący swoistymi napisami końcowymi. Wyszła z tego płyta niezwykle klimatyczna i skupiająca uwagę.

Archive | Axiom | Mystic