Na albumie znajdzie się również jeden utwór premierowy. – Ta piosenka jest dedykowana Jance Ochojskiej – o tytułowym nagraniu z płyty "Uwaga, uwaga" mówi Grzegorz Turnau, kompozytor utworu i opiekun artystyczny całego projektu z okazji 20-lecia PAH. – Tych kilka słów i nut to laurka dla Janki. I dla wszystkich, którzy działają w organizacji – dodał muzyk.

Reklama

W nagraniu piosenki udział wzięła plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej: Kuba Badach, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau i Aga Zaryan. Wokalistom towarzyszył zespół w składzie: Jacek Królik na gitarze, Leszek Możdżer na fortepianie, Grzegorz Turnau (fortepian), Mariusz Pędziałek na oboju, Sławomir Berny na instrumentach perkusyjnych, Robert Kubiszyn na gitarze basowej i Cezary Konrad na perkusji. W nagraniu udział wzięli także muzycy z Polskiej Orkiestry Radiowej.

Płyta "Uwaga, uwaga" będzie miała postać składanki – poza tytułową piosenką i jej wersją instrumentalną, zawierać będzie utwory przekazane specjalnie na tę okazję przez śpiewających w piosence wokalistów. Album trafi na rynek pod koniec listopada.

Teledysk do piosenki wyreżyserował i zrealizował Filip Kabulski, autor etiudy filmowej "Znam cię".

Polska Akcja Humanitarna to organizacja humanitarna założona i prowadzona przez Janinę Ochojską. Główna siedziba fundacji mieści się w Warszawie. Od 19 marca 2004 roku Polska Akcja Humanitarna jest organizacją pożytku publicznego. Misją PAH jest "uczynić świat lepszym przez zmniejszanie cierpienia i niesienie wartości humanitarnych".