Po raz pierwszy na jednym wydawnictwie znajdą się cztery legendarne występy Sex Pistols z 1976 roku. Jest wśród nich występ Sex Pistols z Lesser Free Trade Hall – jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych w dziejach. Koncert, od którego mija 40 lat i który zmienił bieg muzycznej historii, inspirując przyszłe pokolenia artystycznych indywidualistów. Pośród publiczności znaleźli się bowiem przyszli członkowie Joy Division/New Order, Morrissey, Mark E. Smith (The Fall) oraz Tony Wilson.

Reklama

Druga płyta zawiera nagranie koncertu z 29 sierpnia 1976 roku w Screen on Green w Islington – miejscu znanym z kultowych pokazów filmowych. Supportem Sex Pistols byli wtedy The Clash i Buzzcocks. Legenda głosi, że dziennikarze i ludzie z branży muzycznej byli tak zdeterminowani, żeby dostać się na występ, iż niektórzy z nich skończyli za kratami.

Trzeci krążek to zapis koncertu Sex Pistols w… więzieniu o zaostrzonym rygorze w Chelmsford. Pomysł zagrania w tak niestandardowym miejscu wpadł menadżer zespołu Malcolm McLaren. Ze wszystkich czterech płyt z tego zestawu, jedynie ta zawiera "oficjalne" nagranie na taśmie 4 ¼ cala.

Reklama

Kolekcję zamyka płyta z nagraniem koncertu z 76 Club, które początkowo krążyło wśród fanów Sex Pistols jako bootleg.

Universal Music Polska