Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinie Piotra "Stopy" Żyżelewicza, który zmarł 12 maja w warszawskim szpitalu po komplikacjach związanych z przebytym w kwietniu wylewie. Perkusista był znakomitym muzykiem, legendą polskiej sceny rockowej, związanym z zespołami Armia, Brygada Kryzys, Izrael, Moskwa, Voo Voo czy 2Tm2,3.

Reklama

Jego grę możemy usłyszeć na ponad pięćdziesięciu płytach. Wielokrotnie gościł na jarocińskich festiwalach. W tym roku, 15 lipca, miał zagrać w Jarocinie z Armią specjalny koncert w 20-lecie wydania płyty "Legenda". 16 lipca w Jarocinie muzycy zespołów Acapulco, Acid Drinkers, Armia, Farben Lehre, Moskwa, a także projektu R.U.T.A. zagrają, aby pomóc wdowie po artyście i jego dzieciom. Spotkają się jednak nie na scenie, ale na boisku piłkarskim w meczu charytatywnym "Jarocin gra dla Stopy". Kolejne zespoły zgłaszają chęć udziału w tym wydarzeniu, dlatego nie jest wykluczone, że zostanie rozegrany nie jeden mecz, ale turniej piłkarski.

Bilety na mecz będą sprzedawane w cenie 10 złotych. Oczywiście chętni będą mogli zapłacić więcej. Wpływy ze sprzedaży zostaną wpłacone na specjalne subkonto o nazwie Stopa utworzone przez Polską Fundację Muzyczną.