Największą gwiazdą tegorocznej edycji Coke Live Music Festival, będzie czarnoskóry, słynny amerykański raper Kanye West.

Reklama

"Jego ostatni album był jednym z najważniejszych albumów ubiegłego roku, a przez prestiżowe magazyny Pitchfork i Billboard został uznany numerem jeden. West jest jednym z najbardziej kreatywnych, genialnych i wpływowych muzyków ostatniej dekady"– przypomina Mikołaj Ziółkowski, organizator imprezy.

Krakowski festiwal jest też szansą na zaprezentowanie się rodzimym wykonawcom. Krajową scenę będą reprezentować m.in. Pablopavo, Out of Tune, Fonovel, Parias, Gooral, Vallium oraz Popkultura. Będzie ich można oklaskiwać na trzech scenach muzycznych. Na terenie festiwalowym będzie także pole namiotowe oraz namiot szalonej rekreacji – Coke Clinic. Będzie tam można odpocząć i skorzystać z masażu.

Pierwsze wydarzenie pod szyldem Coke Live odbyło się w 2006 r. na terenach klubu "Wisła", kolejne – na terenie lotniska – Muzeum Lotnictwa. Z roku na rok rośnie festiwalowa frekwencja: w 2008 r., festiwal odwiedziło 20 tys. uczestników, w 2009 było ich już 30 tys., a w 2010 – 45 tys. W ciągu pięciu poprzednich edycji na scenie wystąpiło ponad 150 artystów z całego świata.

Coke Live Music Festival rozpoczął jako festiwal brzmień spod znaku hip - hopu, r'n'b i popu. W kolejnych latach, coraz więcej dla siebie mogą na nim znaleźć także fani rocka. To jedyne wydarzenie, na którym można było zobaczyć razem Rihannę i Lily Allen, Missy Elliot i Kaiser Chiefs, The Killers obok 50 Centa czy Muse, dzielących scenę z The Chemical Brothers. Także w tym roku Coke Live Music Festival może poszczycić się występującymi razem z zespołem Interpol i Kanyne Westem, Editors i Q- Tipem, White Lies i Kid Cudim.

Szósta edycja imprezy odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w dniach 19-20 sierpnia.