Opolską Karolinkę, nagrodę za debiut, Joanna Kondrat wyśpiewała sobie podczas koncertu "Kora, Trójka i Debiuty – 30. urodziny Listy Przebojów", który poprowadzili Artur Andrus i Marek Niedźwiecki. Odebrała nagrodę z rąk wiceprezydenta Opola Krzysztofa Kawałko, który wręczał statuetkę wraz z wiceprezesem TVP Marianem Zalewskim oraz Magdaleną Jethon z radiowej Trójki. Laureatka po odebraniu Karolinki stwierdziła, że jest zdenerwowana, zawstydzona i szczęśliwa. – Ciągle chyba nie dowierzam w to, co się stało. Może jutro, kiedy obudzę się w towarzystwie Karolinki, uwierzę – śmiała się artystka po zejściu ze sceny.

Reklama

Zwyciężczyni tegorocznych Debiutów jest już laureatką kilku ważnych festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Warszawie. Od 2009 r. z Filharmonią Łódzką tworzy projekt "Chopin. Powroty" prezentując pieśni Chopina w jazzowych aranżacjach. Ma już na koncie debiutancką płytę "Samosie". – Mam nadzieję, że będę miała kompana do realizacji swoich planów w postaci opolskiej Karolinki i że będzie mi ona dodawać otuchy, by za jakiś czas wydać drugą płytę – skwitowała Joanna Kondrat.

Joanna Kondrat ma 30 lat. Pochodzi z Bartoszyc na Mazurach, a mieszka w Warszawie. Powiedziała PAP, że od lat oglądała w telewizji festiwal opolski i Karolinka zdobyta w piątek jest spełnieniem jej dziecięcych marzeń.

W koncercie "Kora, Trójka i Debiuty – 30. urodziny Listy Przebojów", w którym debiutanci wykonywali wielkie przeboje goszczące długo na Liście Przebojów Trójki, wystąpiła też Kora. Artystka z zespołem Maanam wprowadziła na tę trójkową Listę 70 piosenek. Kora w Opolu odebrała w piątek nagrodę TVP Polonia "Artysta bez granic".