Big Sean, wyrusza w letnią europejską trasę koncertową, podczas której wystąpi również na scenie Orange Warsaw Festival. Artysta przyjedzie do Polski promować najnowszy album, "Dark Sky Paradise" (wydany 24 lutego 2015), który w pierwszych tygodniach po wydaniu osiągnął liczbę 160 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Krytycy określają "Dark Sky Paradise" jako najlepszy do tej pory album Big Seana. Longplay osiągnął szczyt popularności już w tygodniu poprzedzającym premierę, kiedy kawałki Big Seana zajmowały aż cztery pozycje w Top 10 na liście iTunes Hip-Hop/Rap: "One Man Can Change The World" (z udziałem Kanye Westa i Johna Legenda) oraz "Win Some, Lose Some" na kolejno 1. i 2. miejscu, dołączyły do pokrytego platyną "I Don't F**k With You" i "Blessings" z udziałem Drake'a i Kanye Westa.

Reklama

Maria Peszek to polska aktorka i wokalistka, której kariera muzyczna rozpoczęła się w 2005 roku od wydania debiutanckiego krążka Miasto Mania. Trzy lata później nagrała album "Maria Awaria". Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny, "Jezus Maria Peszek". Tym razem na koncercie usłyszymy bardziej przekrojowy materiał, coś starego, coś pożyczonego, coś innego, znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Jedyne czego można być pewnym, to że będzie to koncert pełny emocji i energii. – To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty – komentuje artystka. – Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą.

O Molesta Ewenement mówi się "prekursorzy ulicznego rapu w Polsce, utrzymujący harmonię między słowem a dźwiękiem". Nie boją się prezentować swoich poglądów – wręcz przeciwnie – tworzą surowy bezpretensjonalny rap, odważnie komentując otaczającą ich rzeczywistość. Często stając się dla wielu głosem pokolenia. Muzyka fascynuje ich całkowicie, nawet jako zjawisko. Kiedy słuchają innych gatunków, dokładnie analizują w głowie wszystkie dźwięki, traktując je jak muzyczną matematykę. Hip-hop pozostaje jednak ich największą fascynacją i sposobem na wyrażenie wszystkich ważnych tematów. Zdobywcy 3 złotych płyt i wielu wyróżnień. Po 7 latach, 30 stycznia zaprezentowali najnowszy utwór "Teraz", który zapowiada długo oczekiwany album zespołu.

Bokka to bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze - na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne Nextpop, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i Kari. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy. Pierwszy singel Bokki, "Town Of Strangers", został zmasterowany w Londynie przez słynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt Björk, Sigur Rós, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, etc., a teledysk na YouTube ma już ponad milion odsłon.

Reklama

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni artyści to: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher's High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Baasch, Lari Lu oraz K Bleax.