Alvaro Soler zagra 17 maja 2019 w poznańskiej Sali Ziemi i dzień później (18.05) na warszawskim Torwarze.

Reklama

W Polsce Alvaro Soler znany jest przede wszystkim z radiowych przebojów „Sofia” czy „El Mismo Sol”, a także za sprawą singla „La Cintura”, który promuje jego nadchodzący album. „Mar De Colores” trafi do sprzedaży w najbliższy piątek, 7 września.

Alvaro Soler początkowo muzykował z bratem, z którym w 2010 roku założył zespół Escapist i odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie. W tym samym czasie artysta pracował jako model.

Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina. Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi. Kawałek po kawałku, debiutancki album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Krążek przyniósł takie hity jak „Sofia” (#1 w 17 krajach, Top 5 w 30 krajach), „El Mismo Sol” czy „Yo Contigo, Tú Conmigo (The Gong Gong Song)”. Krążek zdobył łącznie ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych wyróżnień (w Polsce potrójna platyna). Kanał Alvaro na YouTube dziennie oglądany jest 1,7 mln razy.

Bilety na koncert 7 września w Lublinie są jeszcze dostępne. Najtańsze kosztują 69 złotych.

Natomiast bilety na majowe koncerty trafią do sprzedaży 5 maja.