Rebel Babel Ensamble na swoim koncie mają m.in.: występ z tysiącami fanów na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, występ z użyciem klaksonów samochodowych w Madrycie czy flash mob w barcelońskim metrze. Teraz RBE w piątek 21 grudnia 2018 roku zagrają u wybrzeży USA koncert z syreną okrętową statku Daru Młodzieży. Statek zacumował w środę o 8.00 (polskiego czasu) u wybrzeży San Francisco.

Reklama

Z kolei w sobotę, 22 grudnia - L.U.C. razem z Syjon 1, Relic Secure i Blue Devils Orchestra zagrają w klubie SPIN. Koncert jest otwarty, wstęp bezpłatny. Wydarzenie jest częścią programu kulturalnego Independence Sail i zostało zorganizowane przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Polska 100, międzynarodowego programu kulturalnego towarzyszącego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

REBEL BABEL to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych - wkrótce być może największy zespół świata. To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu.

Łukasz L.U.C Rostkowski - producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem.