Informując o wspólnym występie artystów SBM Label na płockiej nadwiślańskiej plaży, organizatorzy siódmego już festiwalu hip-hop zapowiadają „epokowy showcase”.

Reklama

Na jednej scenie, wspólnie wystąpią Białas & Lanek, Bedoes, Jan-rapowanie, Solar, White 2115, Moli, Mata, Beteo, DJ Johny i bracia Kacperczyk. Cała wytwórnia w pigułce! Mało? To jeszcze nie wszystko. Specjalnie dla fanów SBM Label przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę, którą będą także dodatkowe, solowe koncerty Białasa, Bedoesa, Jana-rapowanie i Solara! Jedno jest pewne - będzie się działo!” – anonsują.

Na plaży pojawią się również Kali, Sarius, Pokahontaz, Słoń, W.E.N.A., a także Kartky, Jeden oraz Avi – „jeden z najbardziej oryginalnych i barwnych polskich raperów”, współautor doskonale przyjętego „Zbioru Pieśni Sycylijskich”.

Już wcześniej organizatorzy zapowiedzieli, iż w trakcie tegorocznej odsłony hip-hopowej imprezy, wystąpią Sokół, PRO8L3M, Paluch, Joda, Kobik, Chillwagon, Tuzza i VNM, a także Emmsje Gauti, jedna z największych gwiazd sceny rap na Islandii.

Reklama

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej plaży w Płocku od 2013 r. W ubiegłym roku impreza zgromadziła rekordową w swej historii liczbę wykonawców - 77 artystów, w tym także zagranicznych, jak AllttA, amerykańsko-francuski duet Mr. J. Medeiros i 20syl, prezentujący elektroniczne brzmienia hip-hop.

Reklama

Według organizatorów, ubiegłoroczna odsłona zgromadziła ponad 14 tys. publiczności, w tym gości z wielu krajów Europy, co oznacza, że o ponad 2 tys. osób pobity został wcześniejszy rekord frekwencji. Nowością imprezy była dodatkowa scena Red Bull Music Stage. Największą publiczność przyciągnęli: Quebonafide, Tede i Abel, AllttA, Pezet, Paluch, Smolasty, Guzior, PLK, Białas i Bedoes oraz O.S.T.R.

Twórcy imprezy anonsują, iż w tym roku na uczestników będzie czekało kilka scen oraz dodatkowe atrakcje, jak foodtrucki i specjalna strefa merchandise. Będzie również pole namiotowe.

W marcu organizatorzy Polish Hip-Hop Festival zapowiedzieli organizowanie Polish Hip-Hop Music Awards, cyklicznego wydarzenia, podczas którego artyści rodzimej sceny tego gatunku muzycznego otrzymywaliby specjalne nagrody - pierwsza edycja ma odbyć się na początku 2020 r.; nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i wręczone podczas uroczystej gali.