Reklama

Orcheston - to zupełnie nowatorski projekt muzyczny, przedstawiający historię utworów elektronicznych w aranżacjach orkiestry symfonicznej. Te, jakby się wydawało zupełnie odmienne światy, doskonale zostały połączone na jednej scenie podczas tego samego koncertu. Wydarzeniu przewodniczył najpopularniejszy polski DJ i producent muzyczny Gromee, a w całość oprawiła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, której szefuje Marcin Klejdysz. W poszczególnych utworach zaprezentowali się artyści polskich scen, przedstawiając spectrum reprezentatywnych dla tego gatunku kompozycji autorstwa m.in. Erica Prydza, Davida Guetty, ATB, Jeana Michaela Jarre’a, Vangelisa, Daft Pank, Kraftewerk, Modjo, Donny Summer, Aviciiego, Roberta Milesa czy Swedish House Mafia i wielu innych.

Przypomnę, że ideą koncertu jest pokazanie słuchaczom, iż połączenie dwóch tak różnych światów i gatunków muzycznych, jakimi są muzyka elektroniczna i muzyka klasyczna, tworzy magiczną i spójną całość. Każdy, kto kocha muzykę, znajdzie na tym koncercie coś dla siebie” - zapowiada Gromee, najpopularniejszy w Polsce DJ i producent muzyczny.

Premiera Orchestonu odbyła się 14 grudnia 2018 roku. Wówczas na scenie obok Gromee’ego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pojawili się również: Beata Kozidrak, Reni Jusis, Sarsa, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Lukas Meijer, Sara Chmiel-Gromala, Kasia Dereń, Kasia Malenda, Piotr Tazbir, Jan Radwan oraz Jacob A. Publiczność nowoczesnego ICE Kraków w komplecie wypełniła Salę Audytoryjną. Druga edycja wydarzenia została zaprezentowana w Warszawie 17 maja tego roku. Na scenie Torwaru skład artystów nieco się zmienił: zamiast Natalii i Mateusza - wystąpiły Kayah i Ania Dąbrowska. Ogromne wrażenie na warszawskiej publiczności zrobiła spektakularna wizualizacja i gra świateł, doskonale współgrająca z muzyką.

Zaproszenie do udziału w trzeciej edycji Orchestonu przyjęły już Beata Kozidrak i Edyta Górniak. To jednak dopiero początek. W kolejnych tygodniach znane będą kolejne nazwiska gości specjalnych, którzy pojawią się na scenie ICE Kraków, obok Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Reklama

Trzecia edycja Orchestonu odbędzie się 18 marca 2020 roku w ICE Kraków. Bilety do sprzedaży trafią w czwartek, 5 grudnia o godzinie 10:00. Będzie je można nabyć za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.