"Czułe Kontyngenty" to drugi album pod szyldem zespołu KARAŚ/ROGUCKI. Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiki Jakubowska oraz Kamil Kryszak stworzyli 12 kompozycji, które przenoszą do świata życzliwości, romantyzmu i nostalgii. Album promują single "Bezpieczny Lot" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy, energetyczny "Zapasowy Tlen", melancholijny "Film" czy podnoszący na duchu "Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz".

"Czułe Kontyngenty", to według założeń przyjętych na początku działalności, kolejny po płycie "Ostatni bastion romantyzmu", transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko.mówi Piotr Rogucki.

Pod względem muzycznym to KARAŚ/ROGUCKI rozpoznawalny z pierwszego albumu. Charakterystyczny bas i melodyjne riffy, okraszone synthami w sosie new romantic, romantic pop czy shoegaze. Jednak po naszych doświadczeniach koncertowych, przeniosłem do produkcji więcej energii, gitar i żywych bębnów. – dodaje Kuba Karaś.Reklama

Harmonogram trasy:
9.03 Wrocław, Stary Klasztor
10.03 Wodzisław Ślaski, WCK
11.03 Katowice, Rialto Sold Out
16.03 Warszawa, Stodoła
17.03 Lublin, Studio Koncertowe Radia Lublin
18.03 Jasionka, Art Festival
23.03 Dębica, MOK
24.03 Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
25.03 Stary Sącz, Centrum Kultury i Sztuki
26.03 Kraków, Forty Kleparz
30.03 Białystok, Zmiana Klimatu | DRUGI TERMIN
31.03 Białystok, Zmiana Klimatu | Sold Out
1.04 Gdańsk, Stary Maneż