"Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że to się tak nie skończy" - podkreślono w artykule redakcyjnym, żegnającym artystkę, która od lat zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Reklama

"Do samego końca mieliśmy nadzieję, że początek jej najbardziej znanego utworu, <Rehab> (Odwyk) to pełne wściekłości wyzwanie zbuntowanej dziewczyny w tarapatach, która wciąż wierzy w to, że poradzi sobie sama. Tymczasem teraz te słowa brzmią jak dramatyczny testament" - dodał komentator pisma.

"Podczas gdy dziesiątki piosenkarek obdarzonych tylko okruchem jej talentu osiągały sukces naśladując ją w mniej lub bardziej jawny sposób, naciski środowiska muzycznego (mówi się o płycie reggae przez nią nagranej, odrzuconej przez wytwórnię jako za mało komercyjna; teraz na pewno zostanie wydana), a także tabloidów, które śledziły każdy jej krok gotowe uchwycić i nagłośnić każdą jej słabość, by uczynić z niej fenomen niczym z cyrku, doprowadziły ją do powolnej, ale nieuchronnej autodestrukcji" - oceniono w artykule.

"Biedna Amy" - podkreślił tygodnik dodając: "Kurt Cobain zanim się zabił napisał na kartce kilka słów Neila Younga: <lepiej spłonąć niż zniknąć>. My wolimy wspominać ją piosenką Pink Floyd <Wish you were here>" - kończy "Famiglia Cristiana".