W liście napisanym przez Johna Lennona do Erica Claptona czytamy: – Obaj przeszliśmy przez to samo. Wiem, że możemy sobie pomóc. Ericu, jestem w stanie sprawić, że będziesz wielki, większy niż sugeruje twoja dotychczasowa twórczość. Wiem, że się uda, jeśli tylko zaczniemy ze sobą pracować.

Reklama

List, datowany na 29 września 1971 r. pozwala przypuszczać, że John Lennon poważnie myślał o nowym zespole po rozpadzie formacji The Beatles rok wcześniej. Znawca twórczości słynnej czwórki z Liverpoolu, Joe Maddalena zwraca uwagę na fakt, że Clapton był faworyzowany przez Lennona. – Eric grał w zespole Yoko Ono, pojawił się na jednej z płyt The Beatles. Gdy George Harrison przebąkiwał o odejściu z zespołu, natychmiast wypłynęła kandydatura Claptona jako jego zastępcy – mówi.

Korespondencja Johna Lennona zostanie wystawiona na aukcji w Los Angeles 18 grudnia. Szacuje się, że zapiski byłego Beatlesa zostaną sprzedane za co najmniej 30 tys. dolarów. Pod młotek tego samego dnia trafią również listy autorstwa Ludwiga van Beethovena, George'a Gershwina i George'a Washingtona.