– To był wielki hit o globalnym zasięgu, jak nic co widzieliśmy do tej pory – napisał YouTube blog, oficjalny dziennik internetowy, relacjonujący wydarzenia na portalu. Jak podkreślał, popularność i szybkość rozpowszechniania teledysku była niesłychana, a w wyszukiwarkach na całym świecie pojawiały się zapytania o słowa: "PSY" i "Gangnam Style".

W ciągu czterech miesięcy PSY osiągnął wynik, na który Justin Bieber musiał czekać dwa lata. "Gangnam Style" wyświetlono na YouTube 805 mln razy.

Pod pseudonimem PSY kryje się 34-letni Koreańczyk Park Dzae Sang – krępy raper z Seulu, który m.in. dzięki swemu skocznemu tańcowi nieoczekiwanie stał się jedną ze światowych gwiazd 2012 roku.

Dodatkowym atutem, który przysporzył popularności "Gangnam Style", była seria parodii i wariacji na temat teledysku PSY. Utwór po raz pierwszy pojawił się w sieci w lipcu tego roku i już po miesiącu zdobył rzeszę fanów, także poza granicami Korei Płd.

W teledysku śmiesznie wystrojony PSY wykonuje przypominający jazdę konną taniec i śpiewa po koreańsku. Tytuł piosenki nawiązuje do zamożnej dzielnicy Seulu, Gangnam. Swój własny teledysk nawiązujący do "Gangnam Style" nagrał m.in. chiński artysta i dysydent Ai Weiwei.