Informacje o szaleństwie zakupowym muzyk ujawnił w krótkim filmie opublikowany na Instagramie. - Nie wiem co się mówi w takich sytuacjach - opisuje muzyk. Premiera nowego krążka "To tu" zaplanowana jest na 23 marca. Do tej pory - według informacji od muzyka, który jest jednocześnie wydawcą płyty - sprzedało się aż 13,5 tysiąca egzemplarzy. Tylko 1500 sztuk brakuje do statusu platynowej płyty, a do premiery pozostało więcej niż trzy tygodnie.

Reklama

Pierwszy singiel z płyty "Cesarz" cieszy się ogromną popularnością także w internecie. Do tej pory obejrzano go 6,6 mln razy.

Trwa ładowanie wpisu

Pierwsza, wydana w 2013 płyta "Takie rzeczy" wydana została nakładem Prosto, podobnie jak jej następczyni z 2015 roku "Nowe rzeczy". Pierwsza znalazł ponad 30 tysięcy nabywców, druga pokryła się podwójną platyną i została kupiona przez ponad 60 tysięcy fanów. "Trzecie rzeczy" ukazały się w 2016 roku i sprzedały się znów w niezwykłym nakładzie. Biorąc pod uwagę tylko polskich muzyków, Kękę osiągnął czwartą pozycję wśród najlepiej sprzedawanych płyt w 2016 roku.

Łącznie - nie wliczając w to nowego albumu - muzyk sprzedał ponad 160 tysięcy egzemplarzy swoich fonogramów, co daje mu pozycję wśród pięciu najpopularniejszych polskich artystów XXI wieku.