Informacja ta została potwierdzona przez Europejską Unię Nadawców, która jest oficjalnym organizatorem konkursu. Madonna ma wykonać dwa nagrania. Jakie? Tego jeszcze nie wiemy - zapewne będzie to skrywaną do ostatniej chwili tajemnicą.

Reklama

Według doniesień The Independent honorarium Madonny wyniesie milion dolarów i zostanie opłacone przez izraelskiego miliardera Sylvana Adamsa.

To nie pierwszy raz, kiedy wielka gwiazda muzyki, która nie jest w żaden sposób związana z Eurowizją uświetnia swoim występem imprezę. W 2016 roku był o Justin Timberlake - złośliwi mówią, że był to najlepszy koncert w całej historii telewizji.

Reklama

Konkurs odbędzie się 14,16 i 18 maja w Tel Awiwie. Najpierw poznamy zwycięzców półfinałów, zaś 18 maja odbędzie się koncert finałowy.

Skład pierwszego półfinału: Polska, Słowenia, Białoruś, Czechy, Czarnogóra, Cypr, Serbia. Finlandia, Węgry, Estonia, Portugalia, San Marino, Islandia, Gruzja, Australia, Belgia, Ukraina i Grecja.

Oto skład drugiego półfinału: Szwajcaria, Szwecja, Irlandia, Austria, Mołdawia, Łotwa, Rumunia, Dania, Armenia, Albania, Azerbejdżan, Macedonia, Norwegia, Rosja, Holandia, Chorwacja, Litwa, Malta.