Oczekuję (..) przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią

napisał Marek Niedźwiecki.

Prowadzący słynną Listę Przebojów Programu Trzeciego oraz Markomanię, jedna z gwiazd tej stacji, pożegnał się z radiem po tym, jak został oskarżony przez władze Polskiego Radia i dyrektora Trójki, Tomasza Kowalczewskiego, o manipulowanie kolejnością nagrań. Stało się tak po tym, jak listę wygrał Kazik z nagraniem "Twój ból jest lepszy niż mój", które adresowane były do posła PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango…

Reklama

- napisał popularny "Niedźwiedź".

Afera wokół Listy Przebojów Programu Trzeciego sprawiała, że ze stacji odeszli niemal wszyscy dziennikarze, w tym m.in. Marcin Łukawski, Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach, Marcin Kydryński, Piotr Kaczkowski i Hirek Wrona.

Trwa ładowanie wpisu