11-utworowy album to głęboko osobista kolekcja piosenek rozsławionych przez jej ojca João Gilberto, brazylijską legendę muzyki powszechnie uważaną za "ojca bossa novy", który zmarł w 2019 r. po znakomitej 70-letniej karierze. Bebel zaczęła śpiewać z João jako małe dziecko, a piosenki, które śpiewa na nowym albumie, towarzyszyły jej przez całe życie.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Premierowy singiel "É Preciso Perdoar” to soczysta przeróbka piosenki, którą João Gilberto po raz pierwszy rozsławił na swoim samozwańczym albumie z 1973 r.

"É Preciso Perdoar” to jedna z moich ulubionych piosenek i kiedy zdecydowałam się na jej cover miałam złamane serce" - powiedziała Bebel Gilberto. "Podczas nagrywania mojej wersji, cały czas starałam się zrozumieć, jak ważne jest wybaczenie osobie, zamiast pozostawiania tych uczuć za sobą i nigdy ich nie rozwiązując, zwłaszcza gdy nadal kochasz tę osobę i chcesz uhonorować to, co razem zbudowaliście. Ta piosenka mówi o tym wszystkim i ostatecznie zainspirowała mnie tak bardzo, że wybrałam ją na pierwszy singiel z tej bardzo wyjątkowej płyty”.